چرا به اصفهان سفر کنیم؟

تور اصفهان به شما این امکان را می دهد تا از جاذبه های بی نظیر و دیدنی این شهر لذت ببرید. اصفهان یکی از شهرهای بی نظیر ایران است که در هر گوشه از آن می توانید جاذبه های فوق العاده ای را مشاهده کنید. اصفهان استان بزرگی است که شهر اصفهان به عنوان مرکز آن شناخته می شود.

به غیر از اصفهان شهرهای دیگری نیز در این استان وجود دارد که هر کدام شهرهای زیاد و زیبایی دارد. سفر به اصفهان شما را با تاریخ و هنر از سال های پیش تا کنون آشنا می کند. این شهر با آثار تاریخی و باستانی که در دل خود دارد نه تنها ایرانیان بلکه گردشگران را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.

آب و هوا در اصفهان چنین است که زمستان های آن بسیار سرد می باشد و تابستان های گرمی در انتظار شما می باشد. بهترین زمان برای سفر به شهر دیدنی اصفهان بهار و پاییز است. هوا در این دو فصل معتدل است و می توانید فارغ از دغدغه های آب و هوایی به این شهر سفر کنید.

همسایه های استان اصفهان استان های فارس، یزد، خراسان جنوبی، سمنان، قم، مرکزی، لرستان و چهار محال و بختیاری می باشد. گاهی اوقات تور اصفهان ترکیبی می شود و مسافران می توانند علاوه بر گشت و گذار در استان اصفهان به همسایه های این استان نیز سفر کنند.

اصفهان به عنوان سومین استان بزرگ ایران شناخته می شود که در منطقه کویری ایران واقع شده است. این استان در تاریخ به عنوان یکی از استان های مهم ایران نقش آفرینی کرده است و امروز هم اهمیت زیادی دارد. اصفهان را همان طور که می دانید نصف جهان می دانند اگر جویای علت هستید، با ما همراه باشید.

کاخ چهلستون اصفهان

یکی از مشهورترین و زیباترین جاذبه های دیدنی کشور اصفهان، کاخ زیبا و دیدنی چهلستون است. عمارت چهلستون در قرن یازدهم ساخته شده است و هنوز که هنوزه سرپا مانده است. این عمارت در میان باغی بسیار دیدنی و زیبا ساخته شده است و ترکیب طبیعت با این سازه هنری منظره بی نظیری را پدید آورده است.

اگر به عمارت چهلستون رفته باشید حتما شاهد این بوده اید که تنها بیست ستون در ایوان این عمارت ساخته شده است. شاید برای شما سؤال باشد که پس چرا به این عمارت چهلستون می گویند. خب در مقابل این عمارت زیبا حوضی ساخته شده است که با طلوع و غروب خورشید سایه ستون های این ایوان را به خوبی نمایش می دهد و به همین دلیل به این عمارت چهلستون می گویند.

تور اصفهان

از این ستون به آن ستون فرج است…

نکته جالب دیگری که درباره این بنا باید بگوییم نکته ای تاریخی و جالب است. روایت های مختلفی در این باب آمده است که یکی از آن ها را در این جا برای شما شرح می دهیم. در گذشته های دور فرماندار شهر مردی را به که به مرگ محکوم شده بود به عمارت چهلستون آورد تا او را به حکمش برساند.

مردم در این عمارت جمع شدند و پس از گذشت مدت زمانی فرماندار به مرد گفت، آیا درخواستی داری؟ مرد که محکوم به مرگ بود گفت بلی می خواهم به شهر خودم سفر کنم و از مادر پیرم خداحافظی کنم و بازگردم. فرماندار با نیشخند رو به جماعت گفت: “آیا کسی ضامن وی می شود؟”.

کسی چیزی نگفت و محکوم از مردم خواست تا برای رضای خدا ضامن وی شوند. پس از چند لحظه شخصی ضمانت وی را گردن گرفت و در نتیجه محکوم راهی خانه وی در دیاری دیگر شد. ضامن را جای وی گرفتند و تا روز موعود در زندان نگه داشتند. روز موعود محکوم نیامد و در نتیجه ضامن را برای اعدام به چهلستون بردند.

وی را به ستوان اول بستند تا جان او را بگیرند. ضامن از فرماندار درخواست کرد تا وی را به سوی اولین ستون بیرند و وقتی علت را جویا شدند، گفت: “از این ستون به آن ستون فرج است.”. وقتی وی را به ستون آخر بستند ناگهان محکوم از میان جمعیت فریاد زنان به بالای سکو آمد. فرماندار چون وفای به عهد وی را دید، او را بخشید و هر دو را آزاد کرد.

میدان نقش جهان اصفهان

یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی شهر اصفهان که می توان از آن دیدن کرد میدان نقش جهان است. این میدان زیبا و بی نظیر که باید از آن دیدن کنید تاریخ و هنر را در کنار هم به تصویر کشیده است. این میدان توسط بازار قیصریه، مسجد امام، مسجد شیخ لطف الله و عمارت عالی قاپو احاطه شده است.

شما در نقش جهان علاوه بر این که می توانید از این عمارت هایی که نام بردیم دیدن کنید، می توانید با کالسکه در اطراف میدان بگردید و از فضای زیبایی که در این میدان ایجاد شده است دیدن کنید. در اطراف این میدان می توانید هر آنچه می خواهید تهیه کنید و علاوه بر دیدن این مناظر از خرید خود لذت ببرید.

در اطراف این میدان می توانید به بازار مسگرها سری بزنید و اگر به وسایل و ظرف های مسی علاقه دارید، با هزینه ای اندک از این بازار خرید کنید. البته علاوه بر بازار مسگرها می توانید از بازارهای دیگر این مثل خاتم هم دیدن کنید. ظروف خاتم کاری شده که در کنار ظرف های مینا قرار می گیرند، جلوه خاصی را به ویترین مغازه ها می بخشند.

تور اصفهان

بازار قیصریه اصفهان

از بازارهای قدیمی و دیدنی اصفهان که می توان از آن دیدنی کرد بازار قیصریه است. اگر بگوییم در این بازار از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را خواهید یافت کم نگفته ایم. با تور اصفهان می توانید از این بازار که یک درب آن درست در نقش جهان می باشد دیدن کنید.

درهای مختلفی این بازار هر کدام به کوچه خیابانی وصل می شود. در این بازار می توانید از فرش های دست باف و قالیچه های زیبای این شهر دیدن کنید. در سوی دیگر این بازار می توانید صنایع دستی زیبایی را ببینید و از جاذبه های آن لذت ببرید. هر چه از صنایع دستی در اصفهان بگوییم کم گفته ایم.

عمارت عالی قاپو اصفهان

از دیگر جاذبه های دیدنی شهر اصفهان که می توانید با تور اصفهان از آن دیدن کنید، عمارت عالی قاپو است. در قرن یازدهم این کاخ زیبا و دیدنی بنا شده و تا به امروز به لطف مرمت و بازسازی سرپا مانده است. این عمارت که با تزیینات خاصی در هر طبقه به استقبال گردشگران می رود دارای نکته عجیبی است.

تالار موسیقی که در طبقه آخر این عمارت می باشد، به عنوان یکی از عجایب می باشد. هنگامی که وارد این تالار می شوید با دیوارهایی مواجه می شوید که پر از سوراخ های ریز و درشت با طرح های مختلف است. همین ها سبب شده تا صدا بپیچد و انعکاس صدا شما را متعجب کند. البته یادتان باشد برای حفظ هر چه بهتر این بنا بهتر است از تولید صدا خودداری کنید.

تور اصفهان از تهران یا سایر شهرها

شما می توانید تور اصفهان را از شهر تهران و یا سایر شهرها تهیه کنید و سفر خود را به این شهر دیدنی آغاز کنید. مشاورین ما در پشتیبانی سایت شهر تور این جا هستند تا در کمترین زمان ممکن بهترین تور را برای شما اخذ کنند. با تور اصفهان می توانید فارغ از رزرو هتل و چگونگی طی کردن مسیر و … به این شهر دیدنی سفر کنید.

در نظر داشته باشید که تورهای لحظه آخری اصفهان با کمترین هزینه برای شما ارائه می شوند تا بتوانید به این شهر با شکوه سفر کنید. همان طور که در بالا هم اشاره کردیم گاهی تورهای ترکیبی اصفهانی هم ارائه می شوند تا بتوانید علاوه بر گردش در اصفهان به استان های دیگر هم سفر کنید.

دقت داشته باشید که در ایام تعطیلات به خصوص عید نوروز و تابستان تورهای مسافرتی به سرعت تکمیل می شوند و در نتیجه سفر با تور کمی دشوارتر می شود. البته بهترین فصل را برای سفر در نظر بگیرید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید. با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را برای شرکت در تور از هر شهری راهنمایی کنند.

تور اصفهان

تور اصفهان با هواپیما

خب همان طور که می دانید برای این که سفر را آغاز کنید، باید بدانید وسیله نقلیه مورد نظرتان چیست. به عنوان مثال اگر بخواهید تور اصفهان را با هواپیما آغاز کنید تا در کمترین زمان ممکن وارد خاک اصفهان شوید. این نکته را در نظر بگیرید که هواپیما مسافت را کم می کند و زمان را برای شما ذخیره می کند.

تور اصفهان با قطار و اتوبوس هم ارائه می شود اما همان طور که می دانید باید زمان بیشتری را برای ورود به این شهر در نظر بگیرید. همان طور که می دانید هزینه سفر با هواپیما بیشتر از هزینه سفر با قطار و اتوبوس است در نتیجه شما باید با توجه به شرایطی که دارید اقدام به شرکت در یکی از این تورها کنید.

با تور اصفهان هم می توانید از این شهر و جاذبه هایش دیدن کنید هم این که به شهرهای اطراف اصفهان سفر کنید. در نظر داشته باشید که برترین امکانات با نازل ترین قیمت توسط ما به شما ارائه می شود. تور اصفهان از جمله تورهای بی نظیر ایران است.

تور اصفهان

نظرات

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

ارسال نظر

امتیاز