تور ترکیه

ترکیه، کشوری با فرهنگ غنی و تمدنی کهن است که در نقطه اتصال آسیا و اروپا قرار دارد. موقعیت جغرافیایی ترکیه به نوعی بافت این کشور را به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم کرده است. اغلب یادگارهای به جا مانده از تاریخ کهن ترکیه در بخش آسیایی این کشور قرار دارند و بخش اروپایی ترکیه از بافتی مدرن برخوردار است. ترکیب مدرنیته و تاریخ باعث شد که ترکیه به یکی از مقاصد اصلی جهانگردان تبدیل شود. به همین دلیل تور ترکیه معمولا متقاضیان زیادی دارد.

تور ترکیه و استانبول لحظه آخری

مسافران تور ترکیه اگر تک تک لحظات حضورشان در ترکیه را به بازدید از اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری این کشور اختصاص دهند؛ باز هم برای تماشای تمام جاذبه های این کشور با مشکل کمبود وقت مواجه خواهند شد زیرا ترکیه مملو از آثار تاریخی و مدرن مانند موزه پرا، خرابه های سیدرا، آرامگاه هالیکار ناسوس، آرامگاه آتاتورک، غار نیمارا، موزه مارماریس، معبد آرتمیس، کلیسا سنت جرج استانبول، موزه جنگ استقلال، موره فضای باز گورمه و… است که هریک می توانند حس و حالی متفاوت به مسافران تور هدیه دهند.

در واقع نقطه نقطه ترکیه می تواند مقصد مناسبی برای گردشگری باشد؛ از استانبول و آنتالیا تا خرابه های رومی واقع در سواحل جنوبی و غربی همگی می توانند میزبان جذابی برای مسافران تور استانبول ترکیه باشند. علاوه بر استانبول و آنتالیا، شهرهای ازمیر، آنکارا، کوشی آداس، مارماریس و قونیه نیز سالانه میزبان گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا هستند. از کشور ما نیز افراد زیادی برای تفریح و مسافرت، ترکیه را انتخاب می کنند.

علاوه بر جاذبه های گردشگری کهن و مدرن ، دین مردم  نیز می تواند از عوامل جذب ایرانی ها به ترکیه محسوب شود. اکثر مردم این کشور مسلمان هستند. بنابراین ایرانی ها در سفر به ترکیه از نظر فرهنگی و حتی بابت یافتن غذای حلال هیچ مشکلی نخواهند داشت.

جدای از تشابه دین و فرهنگ، همسایگی ترکیه با ایران یکی از دلایل اصلی محبوبیت تور ترکیه نزد مردم کشور ما است. بدین ترتیب افراد می توانند به راحتی و از طرق مختلف به ترکیه سفر کنند؛ حتی امکان دسترسی به تور ترکیه از مشهد و تور ترکیه از شیراز نیز وجود دارد. در بخش بعدی مقاله شهر تور بیشتر به این موضوع می پردازیم.

 

تور ترکیه از مشهد و تور ترکیه از شیراز

ایرانی ها هم از طریق زمینی و هم هوایی به ترکیه دسترسی دارند. همانطور که واضح است سفر با تور هوایی ترکیه سریعتر است و خستگی کمتری در پی دارد اما اگر به دنبال تور ارزان ترکیه هستید شاید بهتر باشد که به تور زمینی ترکیه فکر کنید. بنابراین با توجه به کیف پول خود می تواند تور هوایی ترکیه یا تور زمینی ترکیه را انتخاب کنید که هریک مزایای خاص خود را دارد. لازم به ذکر است که برای سفر به ترکیه لازم نیست که حتما اول به تهران آمده و بعد به سوی تهران سفر کنید زیرا تور ترکیه از دیگر شهرهای ایران نیز برگزار می شود.

به عنوان مثال، پس با توجه به محل سکونت خود می توانید از  طریق تور ترکیه از مشهد یا تور ترکیه از شیراز اقدام کنید. پس با توجه به شهر محل اقامت خود می توانید در لیست تور ترکیه از تهران، تور ترکیه از مشهد یا تور ترکیه از شیراز جست و جو کنید و مناسبترین تور ممکن را انتخاب نمایید. ممکن است بپرسید که مناسبترین تور ترکیه کدام تور است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که انتخاب بهترین تور به فاکتورهای مختلفی مانند نوع پرواز، هتل محل اقامت، امکانات جانبی تور و تاریخ موردنظر شما بستگی دارد. اما یکی از مهمترین فاکتورها، قیمت تور ترکیه است. قیمت تور ترکیه خود به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد. به عنوان مثال هرچه مدت تور بیشتر باشد یا قرار باشد در هتل بهتری اقامت داشته باشید و از امکانات رفاهی مطلوبتری برخوردار شوید؛ بالطبع قیمت تور ترکیه بیشتر خواهد بود. به هر حال با توجه به تنوع تورهای ترکیه موفق خواهید شد که توری سازگار با جیب خود پیدا کنید.

اما نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که اگر دقت و حوصله داشته باشید می توانید توری باکیفیت اما ارزان را تجربه کنید. برای تحقق این امر باید به تورهای لحظه آخری ترکیه بیشتر توجه داشته باشید. در بخش بعدی مقاله بیشتر در مورد تور ارزان ترکیه و تور لحظه آخری ترکیه صحبت خواهیم کرد.

 

تور ارزان ترکیه و تور لحظه آخری ترکیه

اگر به فکر پیدا کردن تور ارزان ترکیه هستید شاید تور لحظه آخری ترکیه بهترین گزینه ممکن برای شما باشد. پیشنهاد شهر تور ، تور لحظه آخری ترکیه می باشد که می تواند فرصتی فوق العاده اما پرچالش برای سفر به این کشور باشد. اگر نمی دانید داستان از چه قرار است باید بگوییم که به طور معمول آژانس های مسافرتی تعداد معینی از پروازهای ایران ترکیه را از قبل خریداری می کنند و بعد با قیمت بیشتری به متقاضیان تور می فروشند. اما گاهی پیش می آید که تا نزدیکی زمان پرواز تعدادی از صندلی های رزرو شده خالی می ماند.

در این شرایط، آژانس های مسافرتی با کاهش قیمت بلیط اقدام به فروش بلیط های باقی مانده می کنند که اصطلاحا به نام تور لحظه آخری ترکیه شناخته می شوند. پس مهمترین مزیت تور لحظه آخری توری، قیمت پایین آن است؛ به گونه ای که ممکن هست هزینه ای که شما پرداخت کرده اید نصف مبلغی باشد که همسفرانتان پرداخت کرده اند. اما به هر حال هنگام خرید بلیط تور لحظه آخری ترکیه باید بسیار هوشیارانه عمل کنید زیرا معمولا این نوع بلیط ها از طریق ارسال پیام کوتاه به افراد اطلاع داده می شوند که این امر راه را برای سودجویان باز کرده است؛ پس در این شرایط اول مطمئن شوید که پیام از طرف آژانس مسافرتی بوده و بعد هزینه را بپردازید.

همچنین در این شرایط، هیچ واسطه ای بین مشتری و آژانس مسافرتی وجود ندارد؛ پس مستقیما پول را به خود آژانس پرداخت کنید. در بعضی موارد پیش آمده که واسطه بلیط با پنجاه درصد تخفیف را با بیست درصد تخفیف به مشتری فروخته است. جدای از این موارد، قدرت انتخاب چندانی برای تعیین تاریخ سفر یا قرار گرفتن شماره صندلی خود با همراهانتان نخواهید داشت. اما در هر صورت تور ارزان ترکیه می تواند توری بسیار باکیفیت نیز باشد؛ تا با بهره مندی از حداکثر امکانات و پرداخت حداقل هزینه از ترکیه دیدن کنید یا از مراکز خرید متعدد آن مانند پوینت، فروم، مودا آنتی لوپ، آستوریا، میگروس آنتالیا، پریمیوم، آرمادا و… دیدن و خرید کنید.

تور ترکیه

نظرات

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

ارسال نظر

امتیاز