تور چین :در چند دهه اخیر، چین به یکی از مقاصد اصلی گردشگری در دنیا تبدیل شده است. از کشور ما هم سالانه افراد زیادی با اهداف گوناگون تفریحی، تجاری، کاری و علمی با تور چین سفر می کنند. چین در شرق قاره کهن آسیا قرار دارد و از نظر جمعیت و وسعت خشکی دومین کشور بزرگ دنیا محسوب می شود. مسافران تور چین معمولاً از شهرهای پرجاذبه این کشور مانند پکن، گوانگژو و شانگهای دیدن می کنند. به همین دلیل ما هم در ادامه اطلاعاتی در مورد شهرهای پربازدید چین ارایه می دهیم.

تور چین و پکن

تور چین و پکن

پکن، پایتخت چین و یکی از پربازدیدترین شهرهای این کشور است. اغلب گردشگران تور چین پکن از سفر به این شهر ابراز خوشحالی می کنند. این امر کاملا طبیعی است زیرا  دیدن تمدن پنج هزار ساله پکن به هیچ سلیقه ای نه نمی گوید. اما اگر شما هم برای تماشای این تمدن غنی وسوسه شدید؛ نکاتی را به خاطر بسپارید. اولین نکته این است که برای سفر با تور چین پکن بهتر است در ماه های سپتامبر و اکتبر اقدام کنید و از سفر به پکن در فصل بهار خودداری نمایید زیرا بهار پکن همراه با طوفان های شنی است. نکته دیگری که در سفر با تور چین پکن باید به خاطر بسپارید؛ خرید کردن در پکن است. یکی از خیابان های مناسب برای خرید کردن در پکن، خیابان ژیوشوئی است. ضمنا چانه زدن را فراموش نکنید!

علاوه بر اینها وقتی که به رستوران های پکن می روید به هیچ عنوان چوب های غذاخوری را به صورت عمودی قرار ندهید زیرا نماد مرگ تلقی می شود. اما یک نکته بسیار مهم برای سفر با تور چین پکن این است که هنگام تردد در سطح شهر حتما یک راهنمای شهری و یک فرهنگ لغت چینی به همراه داشته باشید تا راه را در دل این شهر بزرگ گم نکنید!

تور گوانگژو

گوانگژو یکی از زیباترین و پربازدیدترین شهرهای چین است. اگر مقصد شما هم گوانگژو است؛ بد نیست که ابتدا اطلاعاتی در مورد شرایط آب و هوایی گوانگژو بدست بیاورید زیرا گوانگژو به دلیل موقعیت جغرافیایی آب و هوایی متفاوت تر از بقیه شهرهای چین دارد. اگر قصد دارید که در فصل بهار با تور گوانگژو سفر کنید باید بدانید که هوای بهاری گوانگژو نسبت به فصل گرمتر است و به همین دلیل فصلی مناسب برای تفریحات آبی بشمار می رود. از طرف دیگر در فصل بهار، نمایشگاه ها و فستیوال های متعددی مانند نمایشگاه کانتون در گوانگژو برگزار می شود.

اما تابستان های گوانگژو گرم و شرجی است. به همین دلیل از نظر اغلب افراد، تور گوانگژو در تابستان چندان دلچسب نیست. ولی آب و هوای خنک پاییزی گوانگژو از دید اکثر مسافران تور گوانگژو بسیار دلپذیر است. اما اگر بازدید از طبیعت و آثار تاریخی برای شما در اولویت هستند بهتر است که تور گوانگژو زمستان را انتخاب کنید. هوای زمستانی گوانگژو شبیه به هوایی است که برای بهار انتظار دارید!

تور شانگهای

تور شانگهای

شانگهای با مساحتی بالغ بر شش هزار کیلومتر مربع، بزرگترین شهر چین و دومین شهر بزرگ دنیا است؛همچنین یکی از مهمترین بنادر چین محسوب می شود. تور شانگهای نیز مانند تور پکن و گوانگژو، طرفداران نسبتاً زیادی دارد. اگر شما هم از علاقمندان سفرهای خارجی هستید؛ بد نیست که تور شانگهای را نیز تجربه کنید. چنانچه چنین تصمیمی گرفته اید بد نیست بدانید که آب و هوای شانگهای مرطوب استوایی است؛ به گونه ای که آسمان شانگهای تقریبا در تمام ایام سال پوشیده از ابر است. ضمناً زمستان های شانگهای سرد و خشک هست. بنابراین اگر قصد دارید که با تور شانگهای زمستان سفر کنید؛ حتماً لباس گرم به همراه ببرید.

جدای از زیبایی و جذابیت شهرهای مختلف چین، موضوعی که در اغلب موارد برای مسافران تور چین و سایر تورهای خارجی حائز اهمیت است؛ هزینه سفر و چگونگی کاهش مخارج است. به همین دلیل قصد داریم که در ادامه به بحث سفر ارزان به چین بپردازیم.

 

سفر ارزان به چین

جاذبه های تاریخی و گردشگری متنوع چین باعث شده است که بسیاری از افراد برای گذراندن تعطیلات به چین به عنوان یک گزینه اصلی فکر کنند. اما عده ای به دلیل هزینه های تور ارزان چین ممکن هست که از این گزینه چشم بپوشند.

اگر شما هم دغدغه ای مشابه دارید؛ بد نیست بدانید که چگونه می توان سفر ارزان به چین را تجربه کرد. اگر مسافر تور چین شدید؛ برای کاهش هزینه های سفر بهتر است به جای اقامت در هتل های لوکس به هاستل ها مراجعه کنید. هاستل ها از امکانات نسبتا خوبی برخوردار هستند و هزینه اقامت در آنها بین ۶ تا ۲۵ دلار است. علاوه بر محل اقامت، هزینه غذا نیز از دغدغه های مسافران خارجی است. در این مورد باید بگوییم که خوشبختانه قیمت غذا در چین پایین است. با یک یا دو دلار می توانید از دست فروش ها غذا تهیه کنید یا با دو تا هشت دلار می توانید غذای خود را در رستوران ها میل کنید.

علاوه بر غذا، هزینه حمل و نقل نیز در چین پایین است. کرایه توبوس های شهری در چین کمتر از یک دلار است و هزینه قطار هم بسته به سطح کیفیت قطار متفاوت هست. بنابراین اگر نکات ارایه شده را مدنظر قرار دهید؛ موفق خواهید شد که سفر ارزان به چین را تجربه کنید.

 

جاذبه های دیدنی چین

حالا که از مقاصد اصلی مسافران تور چین و چگونگی تجربه سفر ارزان به چین آگاه شدیم؛ اجازه دهید در بخش بعد به بحث جذاب اماکن گردشگری چین بپردازیم. در ادامه تعدادی از جاذبه های گردشگری چین را معرفی می کنیم.

موزه پایتخت پکنموزه پایتخت پکن

از دید مسافران تور چین، موزه پایتخت پکن یکی از بهترین اماکن گردشگری این شهر است. موزه پایتخت پکن در سال ۱۹۸۱ تاسیس شد اما درهای این موزه از سال ۲۰۰۶ به روی عموم مردم باز شد. در موزه پایتخت پکن، وسایل مختلف قدیمی، مجسمه های نمادین قدیمی، آثار هنرمندان معروف و لباس های سنتی نگه داری می شوند. یکی از باارزش ترین اشیای قدیمی که در این موزه نگه داری می شود؛ لوح امپراطوری است.

همچنین بخشی از موزه به حفظ و نگه داری آثار مدرن اختصاص داده شده است. علاوه بر آثاری که در موزه نگه داری می شوند؛ معماری مدرن و زیبای موزه نیز نظر مسافران تور چین را به خود جلب می کند.

منطقه هنر ۷۹۸

منطقه هنر ۷۹۸ یکی از مناطق محبوب مسافران شهر تور تور پکن است. در منطقه هنر ۷۹۸، آثار هنری متفاوتی در معرض دید قرار دارد و بسیاری از افراد در این منطقه در حال خلق آثار هنری خود هستند. در اطراف خانه های منطقه ۷۹۸، مجسمه های زیادی وجود دارد که حال و هوایی متفاوت از سایر محله های شهر به این منطقه بخشیده اند. فروشگاه های منطقه هنر ۷۹۸ نیز آثار هنری متفاوتی را عرضه می کنند که مسافران تور پکن می توانند این اشیا را به عنوان سوغاتی های خاص بخرند. لازم به ذکر است که ورود ماشین به این منطقه ممنوع است؛ بنابراین مسافران تور پکن برای رفتن به منطقه هنر ۷۹۸ باید از مترو و اتوبوس استفاده کنند.

معبد سنگ یشمی بودا

معبد سنگی یشمی بودا در غرب شانگهای قرار دارد. پروسه ساخت این معبد در سال ۱۸۸۸ شروع شد و پس از ده سال پایان یافت. معبد دارای دو مجسمه اصلی است که مجسمه کوچکتر در حالت خوابیده و مجسمه بزرگ در حالت نشسته است. طول و وزن مجسمه بزرگتر به ترتیب ۲ متر و ۲۰۵ کیلوگرم است. هر دو مجسمه با سنگ یشمی سفید رنگ به طرز بسیار زیبایی تزیین شده اند. مسافران تور چین از تماشای مجسمه های معبد یشمی بودا به وجد می آیند.

معبد ونگ تای سین

معبد ونگ تای سین در شهر هنگ کنگ قرار دارد. این معبد در زمینی با ابعاد ۱۸ هزار متر بنا شده و طرح آن از معماری سنتی چینی الهام شده است. معبد ونگ تای سین شامل باغ آرزو، سالن کنفوسیوس و تالار سه فرشته هست. شایان ذکر است که در فصل پاییز، جشنواره ای تحن عنوان ونگ تای سین در معبد برگزار می شود که بسیار باشکوه است. پس اگر در فصل پاییز با تور چین سفر کردید؛ جشنواره ونگ تای سین را از دست ندهید.

برج ساعت هنگ کنگ

برج ساعت یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر هنگ کنگ است. برج ساعت هنگ کنگ در سال ۱۹۱۵ ساخته شد. بنای اولیه ساختمان فقط شامل یک ساعت بود اما امروزه از هر چهار طرف دارای ساعت است. لازم به ذکر است که در حال حاضر به دلیل بازسازی برج، درهای برج به روی مسافران تور چین بسته است اما تماشای نمای بیرونی برج نیز خالی از لطف نیست زیرا برج دارای طرح زیبایی است که در ساخت آن بیشتر از آجر و گرانیت قرمز استفاده شده است. ضمنا ارتفاع برج نزدیک به ۴۴ متر می باشد.

Canton Towerبرج کانتون

همانطور که گفتیم؛ گوانگژو یکی از توریست پذیرترین شهرهای چین است. مسافران تور گوانگژو از این شهر با عنوان شهر آسمان خراش ها یاد می کنند. یکی از بلندترین آسمان خراش های گوانگژو، برج کانتون است که طی سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ با ظرافت بسیار خاصی ساخته شد. بخش میانی برج باریکتر از بقیه قسمت ها است و به همین دلیل این برج را با نام برج کمر باریک نیز می شناسند. جالب است که قطر باریکترین بخش کانتون ۳۰ متر است.

ارتفاع برج حدود ۶۰۰ متر است که در ارتفاع ۴۲۴ متری آن یک رستوران گردان وجود دارد. مسافران تور گوانگژو می توانند در این رستوران در حین میل غذا، نمایی زیبا از شهر را تماشا کنند یا اینکه به تراس برج واقع در ارتفاع ۴۵۰ متری رفته تا تمام شهر زیر پایشان قرار بگیرد زیرا تراس کانتون بلندترین تراس شهر است. بد نیست بدانید که کانتون دارای یک چرخ و فلک افقی و یک سینما چهار بعدی بسیار مدرن نیز هست.

تور چین

نظرات

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

ارسال نظر

امتیاز